Gitar Kursu izmir

SORU: Gitar derslerinde neler öğretiyorsunuz?
CEVAP: Gitar derslerinde teorik olarak nota bilgisi ve temel müzik bilgileri işlenmektedir. Parmak egzersizleri, ritim kalıpları, arpej, akorlar, etüdler ve gitarı doğru akord etme teknikleri çalışılmaktadır. Bunların yanı sıra güncel şarkılardan, klasik eserlere kadar çok geniş bir repertuar çalışılmaktadır.

SORU: Enstruman çalmayı kaç ayda öğrenebilirim?
CEVAP: %70 kişinin çalışmasına ve %30 yeteneğine göre farklılıklar göstermektedir.

SORU: Kaç kişilik sınıflarda ders veriliyor?
CEVAP: Gitar dersleri, özel ders yani birebir veya grup dersi olarak yapılmaktadır. Birebir dersler daha profesyonel düşünen öğrenciler içindir, ilgi bölünmez ve direkt birebir iletişim içinde olur. Hobi amaçlı düşünen öğrenciler içinse grup dersleri uygundur.

SORU: Gitar kursunuzda yaş sınırı var mı?
CEVAP: 7 yaş ve üzeri gitar öğrenmek isteyen her yaş için uygundur.

SORU: Ders saatleri ve günlerini öğrenebilir miyim?
CEVAP: Ders saatleri çok esnek olup, öğrencinin ve öğretmenin ortak herhangi boş olduğu bir saat diliminde öğrencinin kendisine rezerve edilmektedir. Dersler, haftada bir gün, bir saat, ayda dört saat olmak üzere özel ders olarak yapılmaktadır. Gitar öğretmenlerimizin boş saatlerini öğrenmek için 0232 368 88 08 ya da 0507 959 63 33 no’lu telefonu arayabilirsiniz.

SORU: Derslere gelinemediği günlerde telafi dersleri yapıyor musunuz?
CEVAP: Özel derslerde gelemeyeceğinizi bildirdiğiniz zaman, boş olduğunuz başka bir günde telafi edilmektedir.

SORU: Sanat Merkesinizdeki öğretmenleriniz hakkında bilgi verir misiniz?
CEVAP: Erturgut Sanat Merkezi’nde derslere giren öğretmenler, enstrümanında uzman, deneyimli, müzik bölümü lisans ve yüksek lisans mezunu, iletişim becerileri yüksek öğretmenlerdir.

SORU: Derslerinizde nota eğitimi var mı?
CEVAP: Müzik yapabilmek için nota okumayı öğrenmek önemlidir. Bu yüzden müzik teorisi adı altında nota eğitimimiz mevcuttur.

SORU: Derslere başlamak için enstruman almalı mıyım?
CEVAP: Sanat Merkezimizde enstrumanlar bulunmaktadır fakat evde her gün düzenli çalışabilmeniz için kendinize ait bir enstrümanınızın olması gerekmektedir.

SORU: Enstrumanım yok, sizden temin edebilir miyim?
CEVAP: Erturgut Sanat Merkezi olarak enstrüman satışımız bulunmaktadır dilediğiniz enstrümanı temin edebilirsiniz.

SORU: Derslere ek olarak ne gibi etkinlikleriniz var
CEVAP:  Dersler dışında bir çok eğlenceli aktivitemiz bulunmaktadır, bunlarla ilgili ayrıntılı bilgi için sayfamızı takip edebilirsiniz ( www.facebook.com/erturgutsanatt )

SORU: Sanat merkezinizin fiziksel imkanları nelerdir?
CEVAP: Derslerimiz bilgisayar destekli olarak tam donanımlı sınıflarda yapılmaktadır.

SORU: Ulaşım durumunuz nedir?
CEVAP: Erturgut Sanat Merkezi, otobüs ve dolmuş duraklarına, metroya çok yakındır. Herhangi bir ulaşım sorunu bulunmamaktadır.

Adresimiz;

1715 sokak no: 54/1 kat. 3 daire: 4 Zeydan İş Merkezi Karşıyaka İzmir

Otobüs ve Vapurla Gelenler İçin:
( Sahilden çarşının ana caddesine girdikten sonra (iskelenin tam karşısındaki sokak) sağdan 4. sokak olan Akbank Sokağı (Salah Birsel Sokak)na girilir sonra sokağında ortalarında BİM’in 10 metre ilerisinde Karşıyaka Göz Dal Merkezinin 3. Katında / Moda Kalamış ve Ortaköy Çaycısının Karşısında Zeydan İş Merkezinin 3. Katında )

Metroyla Gelenler İçin:
Metrodan indikten sonra soldan 2. sokak lan Akbank Sokağı (Salah Birsel Sokak)na girilir sonra sokağında ortalarında BİM’in 10 metre ilerisinde Karşıyaka Göz Dal Merkezinin 3. Katında / Moda Kalamış ve Ortaköy Çaycısının Karşısında Zeydan İş Merkezinin 3. Katında )